Akcija koju sprovodi Turistička organizacija Sokobanje pod nazivom „Biramo najbolje”, 20. septembra je uručila priznanja najzaslužnijima u sedam predviđenih kategorija, za mesec avgust.
- U kategoriji najboljeg stanodavca, priznanje je uručeno Ivanu Živkoviću.
- Najboljim ugostiteljskim objektom meseca avgusta proglašen je restoran „Čikago”.
- Kao najbolja turistička agencija priznanje je dobila T.A. „Neca prom”.
- Priznanje je uručeno i najboljem turističkom radniku Bobanu Milojeviću, radniku hotela „Moravica”.
- Kao najbolji gost, priznanje je dobio Goran Osmanović iz Žitorađe.
- Za najlepše dvorište izabrano je dvorište Dušana Ćelića.
- KUD „Soko” je dobilo priznanje u kategoriji udruženja ili pojedinca koji je doprineo razvoju turizma.
Svrha ove akcije koja se sprovodi od maja do oktobra svake godine, je uspostavljanje čvršćih veza između nosilaca turističke ponude u Sokobanji i njihovo unapređenje i razvijanje. Na kraju godine, bira se iz svih kategorija „Najbolji” za tekuću godinu, kada izabrani pojedinci i udruženja bivaju nagrađeni studijskim turističkim putovanjem koje organizuje Turistička organizacija Sokobanja.
